justina kaminskaitė

čia jos internetiniai namai

Edinburgas: visos kitos dienos

Na ką, paskutinis įrašas Edinburge buvo rugpjūčio 9 dieną… Paskui jau nebebuvo laiko arba jėgų rašyt. Sėkmingai parodėm “Unprescribed“ visus 21 kartą. Žiūrovų skaičius svyravo tarp 10 ir 31 ar tai 36. Buvo geresnių pasirodymų, buvo prastesnių. Tikrai daug publika lemia, susirinkę individai, ne tik trupės apšilimo kokybė tą dieną.

Pasirodžius recenzijoms, išsirinkome iš jų reklamai tinkamiausius sakinius, juos išspausdinome (daug kopijų) ir tuomet prie KIEKVIENOS skrajutės prieš dalindamos prisegdavome po du lapelius. Taip dienotvarkėje prisidėjo punktas: paruošti skrajutes dalinimui.

Nei dienõs Edinburge nebuvo tokiõs pačiõs, bet empirinė mano dienotvarkė būtų maždaug tokia:

Atsikelti dušas pusryčiai sukrauti čiužinius į krūvą. Paruošti skrajutes (kartais merginos susagstydavo porciją ir man, kol lygindavau) išlyginti spektakliui dvigulę paklodę ir savo marškinius bei kelnes. Apsirengti skrajutinimo kostiumą (pakaitinės juodos kelnės, pakaitiniai balti marškiniai). Nunešti spektaklio kostiumą, sausus apatinius, paklodę, rankšluosčius, pomidorus, morkas į teatrą, ten apsirengti kailinius, liemenę, kailinę kepurę. Prisijungus prie merginų arba pavieniui dalinti skrajutes/ kitaip reklamuoti spektaklį. Grįžti į teatrą, papietauti, idealiu atveju pasimankštinti ir prasidainuoti, paruošti spektaklio rekvizitus įnešimui į sceną. Plaukai makiažas kostiumas. Dar prašildyti balsą, prisiminti kaip skamba Pieta Signore tonacija. Spektaklis. Grįžti namo, padėti rankšluosčius ir kartais kostiumus skalbti. Vakarienė. Miegas.

Kažkur apie šiuos vyksmus dienoje kartais dar įpaišydavom kokį kitą spektaklį, ryte arba vakare. Dar kartais nakčia nueidavom šokti. Atsimenu naiviai urzgusi ant žadintuvo, kad jau kitą kartą šokti tai tik savaitgalį, tiksliau šeštadienio naktį, kai kitą dieną spektaklio nebus. Bet juk šitaip nevyksta, geriausias šokimas spontaniškai turi atsitikt… O jau kaip the SUn Apparatus merginos ŠOKA! Po mėnesio, praleisto su jomis, nebegaliu nejudėti skambant muzikai. Ir šiandien, pavyzdžiui: plaukėm baidarėmis, kažkas paleido muziką ant kranto… Pokštininkai ;D Tik su gelbėjimosi liemene nelabai patogu.

Truputį apie trumputes laiko atkarpas prieš ir po spektaklio. Kokio nugarinio, galinio ar užkulisinio įėjimo į pasirodymo erdvę nebuvo, nes mūsų teatras buvo įkurtas veikiančios bažnyčios patalpose. Viskas, ir žiūrovai, ir atlikėjai, pro tas pačias duris. Tad prieš spektaklį, vykstant Bowjangles pasirodymui, sunešdavome šiuos daiktus į erdvę greta įėjimo į salę:

Stalą, 4 kėdes, Sarah bonsai medelį, medelius “masovkę“ (apie 13), du dubenius su pomidorais, lipnią armuotą baltą juostą, kailinius, liemenę, kepurę, tuščią dubenį, konteinerį su vandeniu, maišą su rankšluosčiais ir kt daiktais scenai valyti, maišą šlapiems ir nešvariems dalykams, du paruoštus kompiuterius, knygą, tušinuką, morkas, morkų laikiklius, lemputes, raudonąjį krepšį su rekiamais daiktais viduje, paklodę, 2 mažus baltus rankšluostėlius. 17.00 – 17.05 įeidavome į salę, priklausomai nuo Bowjangles pasirodymo ir jų žiūrovų spartumo išeinant. 17.15 – “Unprescribed“ pradžia. Per tą laiko tarpą medeliai, dubuo, kailiniai, krepšys, pomidorai atsidurdavo užkulisiuose, o ant scenos atsirasdavo baltos juostos, stalas, kompiuteriai, kėdės, taip pat būdavo pajungiamas ir sureguliuojamas garsas bei šviesos. Šį įsikraustymą, taip vadinamą get-in’ą, atidirbome laikui dar Londone. Smarkiai vėlavome pradėti spektaklį tik pirmos peržiūros (viso buvo trys prieš oficialią premjerą) dieną, kuomet technikai jau jungiant kompiuterius aptiko ne ta puse pakabinę mums garso kabelį. Pakabinę reiškia gerai apvynioję ir pritvirtinę prie rėminių salės konstrukcijų… Vėlavom gal dešimt minučių.

A, dar prie to kitas vienkartinis nesklandumas, kai šviesos tiesiog neveikė, nes pultas nesusikalbėjo su mūsų šviesų kompiuteriu. Paskutinę minutę teatras pasodino mums techniką, ir jis turėjo du kartus išjungti šviesą tose spektaklio vietose, kur vyksta esminiai užtemimai. Na ir ką, atvaidinom be šviesų, ir tik mes vienos supratom, kas buvo 🙂

Išsimėžti po spektaklio turėdavom 5 minutes. Išsimėžti, ne šiaip sau susirinkti daiktus ir išeit. Išvalyti sceną, kad nei lašelio ar pomidoro sėklelės neliktų, nes kitas duetas su savo projektoriais jau lipa ant kulnų… Visko buvo, ir užtrukdavom su savo spektakliu, ir laiku užbaigdavom, bet kartą kitą teko susisukti per tris ar net dvi minutes. Užtat kaip mes trukom po paties paskutinio pasirodymo, kai vyrukų po mūsų spektaklio nebebuvo… Staiga ir pomidorus sunkiau išvalyt, ir medeliai lėčiau į dėžes kraunasi… ir juosta nuo gridų tik po truputį nusilupo… Dabar rašydama galvoju, gal dėl to ir peršalau, kad neskubėjom, nebuvo karšta, ir atitinkamai ilgiau užtrukau šlapiais drabužiais.

Bet, žodžiu, po paskutinio pasirodymo apsirgau. Iš pradžių pasidarė nebesmagu šokti. Ir taip, ir šitaip kojas kilnoju – nesišoka, ir viskas. Taip porą naktų savotiška smagumo degradacija stebėjausi. Po truputį sunkėjo galva, po truputį švino pildėsi nosis, po truputį darėsi neaprengiamai šalta ir nyko apetitas… Galiausiai pirmadienį, kai tvarkėme butuką pridavimui, daugiausiai kuo galėjau prisidėti prie tvarkymo proceso – tai nunešti savo krenkščiantį, dūstantį, maudžiantį, šalčio krečiamą kūną iš tvarkomo kambario į dar netvarkomą.

Paskui vyko paskutinis mūsų keturių bendras ir pirmas naujo The Sun Apparatus etapo meninis-strateginis susirinkimas. Tada merginos išvažiavo pas Katherine mamą į Norfolk’ą laukti savo skrydžių, o aš palikusi sukrautą lagaminą butuke pagaliau užlipau į Kalną (King Arthur’s Seat. Visą mėnesį kartojau, kad va kitą rytą arba jau šį sekmadienį, na gerai jau kitą sekmadienį tai tikrai lipsiu kalnan). Bet čia jau kita, galimai pilna egocentriškų detalių, istorija. Labai lauksiu tęsinio. Man patinka rašyti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Informacija

Paskelbta 6 rugsėjo, 2014, paskelbė kategorijoje Ed Fringe 2014 ir pažymėjo .

Kategorijos

Įrašų kalendorius

2014 m. rugsėjo mėn.
Pr A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
%d bloggers like this: