justina kaminskaitė

čia jos internetiniai namai

Atostogos prieš darbingą vasarą

Trumpai apžvelgsiu, kas nutiko nuo paskutinio įrašo.

GAIDYS “Kablyje“parodėm. Prisidėti prie šio šokio spektaklio “režisūriniais klausimais“ man buvo labai padrąsinama patirtis. Turėjau progą tiesiog stebėti repeticijas ir sakyti, ką manau. Likau suprasta, o nuo to išsikalbėjimo tik daugiau sklandumo žiūrėjime rasdavosi. Tuomet su Laura perdėliojom jau esamą medžiagą taip, kad gražiai sugultų “Kablio“ PIN dienose. Sėdėjom “La Crepe“ ir aš Laurai prieš akis šokau cukraus pakeliais: čia unitazas, čia kolonos, tada Evelina va įstrižai pam-pam-pam, ne, o gal geriau pirma gaidį…. Sėkmingai. Tada sužinojom, kad kultūros maratonos organizatoriai labai tiesiogiai priėmė užuominą apie tai, kad gal kada nors antroje dalyje bus batutas. Jie jį išnuomavo, ir per kelis vėlyvus vakarus “Kablio“ skateparke tą antrą dalį su visu batutu sudėstėme. Nuostabu, kaip erdvė pati padiktavo reikalingus atsakymus.

O Laura yra man pavyzdys, kaip nesiraunant į jokius mokslus užsienyje galima kurti, ir kurti gerai. Dirba nuoširdžiai ir priima rezultatus nesipuikuodama. Be jokios pompastikos kalba apie būrimą žmonių į kūrybinę bendruomenę, kuri augtų ir bręstų laike, užuot visiems per projektėlius lesiojus ir blaškiusis. Jaučiausi sušilusi ir besiskleidžianti Lauros paprastume ir jos šokėjų imlume patarimas, klausimams, idėjoms.

Artimiausiu metu Ba.La. merginas bus galima išvysti tame pačiame “Kablyje“, “Kultūros nakties“ metu.

“My aura“ paroda “House of Puglu“ teatre atidarėm su judesio performansu ir gal šešiasdešimčia žiūrovų. LANA yra antrakursė tekstilės studentė. Ji, dvidešimtmetė, susivokė, kad profesinį vardą nori sudaiginti dar prieš atsiimdama diplomą. Surengė pirmąją personalinę parodą iš šešių žmogaus dydžio tapybos darbų. Su judesio performansu, gal šešiasdešimčia svečių (dauguma nepažįstami), vynu, afterparčiu ‘n shit. Lana stebėjosi, kad mes šešios merginos sutikom dykai skirti savo laiko ir jėgų igyvendinti jos idėjoms. Aš savo ruožtu stebėjausi, kaip rūpestingai ir atidžiai ji rengėsi parodos atidarymui. Dabar suabejojau, kiek pavyks elgesio aprašais perteikti, bet: į repeticijas ji atėjo jau su vizija, supirko mums pilnas aprangas, derino susitikimus, kiek įmanoma ramiai priėmė tai, kad repetuoti galėjom kur kas mažiau, nei norėtųsi, atsidėkojo dovanomis. Kaip ir savaime aišku, ar ne? Bet vis tiek tame dėmesyje kažkas ypatingo.

Prieš pat parodą Lana pertapė paveikslus – pradėjus repetuoti performansą suprato, kad nebe tos juose žinutės. Šmaukšt. Padaryta. Ir visur toksai šviesus švarutėlis tikslingumas, persmelktas “ačiū“. Jokio “bet kaip“, bet gerbiant realybės statomas ribas. Vienintelis, ko nepavyko šį kartą, tai prisikviesti žurnalistų. “Ne tam jų reikia, kad mano vardą garsintų. Aš noriu parodyti žmonėms, kad nors esu Vietnamietė, neva iš trečiosios pasaulio šalies, bet galiu kurti ir pasiekti kažko.“ – citata netiksli, bet, tikiuosi, derlinga.

Dar per šį laikotarpį padėjau Joannai rašyti magistro darbą apie filmo erdvės dizainą bei parinkimą perteikiant reikalingas emocijas bei kaip tai vyksta, kai esi patyręs architektas, su visu erdvės ir tūrio pojūčiu nukeliavęs į dvimačius ekrano menus.

Tai štai. Prisidėjau vienur, dalyvavau kitur*, dabar ruošiuosi darbingai vasarai su The Sun Apparatus merginomis. Apie tai – artimiausiuose įrašuose.

(*Na taip, “Kablyje“ buvo ir mano koncertas. Koncertas kaip koncertas, nėra čia ką pasakot. Kitam reiks šviesios erdvės ir repetuoti daugiau.)

20160518-170512-61512076.jpg

20160518-170510-61510612.jpg

20160518-170511-61511172.jpg

20160518-170511-61511616.jpg

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Informacija

Paskelbta 18 gegužės, 2016, paskelbė kategorijoje Darbai.

Kategorijos

Įrašų kalendorius

2016 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
%d bloggers like this: