justina kaminskaitė

čia jos internetiniai namai

Apie reikalų darželį ir drugelius

Vienas. Ant palangės tyliai kalasi pirmieji cukinijos ir pomidorų daigeliai. Du. Vakar vakare (eilinį kartą) naujai susidėliojau lapelius kamštinėje lentoje, šįkart stegdamasi ramiai sugrupuoti tiesiog viską, kas šiuo metu dalinasi smegenis. “Viskuo“ įvardiju tik išorinius, veikiamuosius dalykus: mokamus ir nemokamus darbus, projektus, pažadus kitiems, snaudžiančias ar bundančias idėjas. Nuolatos žongliruoju, kaip tą “viską“ suderinti laike, liekančiame nuo atidėliojimo, gitaros brazginimo, planavimo ir miego. Kaip suderinti mokamą darbą ir skirti sveiko dėmesio saviraiškos reikalams?

Šiems dviems – lapeliams ir daigeliams – sutapus, pamačiau prieš save… reikalų daržą. Alegorija padiktavo ir principus, kaip tuos darbus prižiūrėti, ir kodėl. Jeigu dienų lysvėje kiekvienas projektas ar veikla, su apčiuopiamais ar nekonkrečiais rezultatais, yra tarytum augalas, tai kiekvieną augalą derėtų laistyti kas dieną ar kelias. (Dėmesys ir pastangos – vanduo.) Visokie feisbuko draugų pasiūlyti įdomūs straipsniukai sudygsta lengvai kaip piktžolės iš vėjo užneštų sėklų, ir, mojuodami vieninteliu penkių minučių lapeliu, žiūrėk jau godžiai siurbia vandenį. Kitas dalykas su vėjo užneštomis sėklomis yra tas, kad kartais gali nepastebėti nuostabiausios gėlės pomidoro šešėlyje. Kitais kartais rimtas ir atpažįstamas vaiskrūmis gali užgožti saulės siekiančią neregėto augalo viršūnę. tad rimtuosius ne pro šalį pagenėti.

Reikalų daržo alegorijoje guodžia tai, kad nepalaistytas augalas dar kurį laiką gali išgyventi. Tuo remdamasi, teoriškai galėčiau negalvoti apie mokyklą savaitgaliais ir neskaičiuot neparašytų įrašų, dainų ar knygų būdama darbe. Mindfullness ar kaip ten…

Šitas vakaro tekstas gan chaotiškas. Užrašiau kilusias mintis kaip sau, bet viešai dalinuosi, nes gal ir dar kam norspravers? Galiu lažintis, kad prieš mane šimtai tokius palyginimus rašė ir gal net pardavinėjo kaip “naują būdą nurimti gyvenime per šešias dienas“. Trumpai tariant, dabar matau visus savo einamuosius darbus kaip pomidoriukus vazonėliuose, ir kai jų nedarau, įsivaizduoju, kad jie tyliai auga sau ir šypsosi ant saulėtos palangės.

Ir randasi šiek tiek ramiau.

A, beje, drugeliai. Tai praskrendantys akimirkos grožiai, dėl kurių nereikia savęs ėsti padėjus laistytuvą ant žemės. BET. Kai kurie drugeliai, deja, kopūstiniai. Tikiuosi, kad juos galima mokintis atpažinti, tuos akimirkus – vienus gaivinamai švenius, kitus gi apgaulingai malonius.

Laistant vieną augalą, jei žemė bendra, vandens nuteka ir kitų šaknims. Geriau tad laikyti ne steriliuose vazonuose, o rasti bendra viskam, rasti vidinę žemę. Tuomet ir sausiausias darbas turėtų netrukdyt širdies daigams derėti. (Manasis darbas, laimei, į sausumą neneša.) Kontraklausimas sau pačiai: o jei visi, išskyrus vieną kažką, auga vienokio rūgštingumo žemėje, o tas kažkas visiškai nedera? Keisti viso daržo dirvos savybes? Primena primestus siekius, dėl kurių vysta kenčia tikrosios “vietinės“ vidinių augalų rūšys… Velniop tą išskirtinį kažką, tegu džiūsta? Gresia nuoboduliu ir užstrigimu… Čia ir padeda vazonai ir žemelė, prisikasta iš kaimyno.

A, ir dar persodinimas. Kaip idėjų inkubacija, mėginimas ir kad ateina laikas išlipt iš vazonėlio. Dar būtų galima kalbėti apie nuvytusių užmojų, atliekamų (žargonu “lyšnų“) rezultatų ar nebesvarbių veiklų kompostavimą ir pavertimą trąšomis kitiems darbams.

Šviesoje augalai fotosintetina, tamsoje kvėpuoja kaip normalūs žmonės. Taigi labos nakties.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Informacija

Paskelbta 18 kovo, 2018, paskelbė kategorijoje Gyvenimas žmogaus kailyje.

Kategorijos

Įrašų kalendorius

2018 m. kovo mėn.
Pr A T K Pn Š S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
%d bloggers like this: