justina kaminskaitė

čia jos internetiniai namai

LMTA Baroko opera: varstomi vartai ir skraistė ne skuduras

Po kelių dienų pradėsiu studijas Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijoje: Muzikos atlikimo magistrantūra, Baroko operos specializacija. Rašau, kad kažkiek sekčiau procesą, kai nebeprisiminsiu jo dalių. Šįvakar naujoji kurso vadovė ir dainavimo dėstytoja atsiuntė pirmuosius repertuaro kūrinius. Pridėjo, kad girdėjus tik mano stojamųjų Youtube video sunkoka ką parinkti. Aišku, sunkoka. Įdomokai suvirto virsmai: iki praeito vėlyvo rudens tiesiog lankiau dainavimo pamokėles pas Rūtą Vosyliūtę, no strings attached, nuo Naujųjų jau gaudžiau Monteverdžio trisdešimt antrines, per karantiną per Facebook video liūliavomės Vivaldį, gegužę su Monika tą patį Vivaldį zulinom muzikiniam rūselyje išderintu pianinu, sukėliau į Youtube, pasėdėjau Zoom stojamųjų skerdynėje (- Panele, kuo skiriasi barokinis smuikas nuo šiuolaikinio japoniško? – Nežinau, tikrai jūsų didesnis), tuomet prieš rugsėjį sužinojau, kad Rūtos piešinėlyje nebebėra, ir dabar POKŠT. Nauja pradžia. Tikrai, kad ir kaip cliché skambėtų.

Klausau tas arijas, kažkaip nedžiugina. Gal kad pamėginau pakeliuj ir paniūniuoti. Ar gal kad pavargusios dienos naktis. Aparatas toli gražu ne formoje (Šiaip nereikia barokinių arijų niūniuoti neprasidainavus). Bet labiausiai man nepatogu tų stojamųjų video, per kuriuos prasidėjo dėstytojos pažintis. Aš su tokiu rezultatu ir iki motyvacinio nebūčiau ko prileidusi. Bet gi ne žmonės varsto likimo vartus!

Didžiausiuosius “taip“ pasakau nepajutus jų svorio. Šitie yra tikrieji, juodviršiai, savaiminiai.

Beje, su kaimyne kaip tik pašnekėjom apie tai, kaip mūsų amžiuje tas studijavimas kitoks jau. Savo galva, jau su patirtim, nėra ko prarasti pernelyg, gyvenimas vienaip kitaip susistatytas (o viduj kažkur visada jaunas mėnuo). Tai spėju, kad artimiausių dviejų metų įrašai iš dalies bus ir apie tai – studijas iš naujo. Pasižadu sau, kad rašysiu pagal išgales konstruktyviai, išsirinkdama nešančius, maitinančius, palankiuosius išlikimui dalykus.

O jei nedžiugins – mesiu. Bent jau taip nuo vasaros sakiau.

Bet ne dulkių skuduras šita likimo skraistė, kad numesčiau, kol šokis nesibaigęs. Baisoka, baigdama rašyti suprantu. Bet tik tiek, kiek viltis, nežinojimas, įdomu, nauja. Visa kita ramu. Šokdintojas renkasi muziką, mano daliai – pritaikyt suknelę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Informacija

Paskelbta 9 rugsėjo, 2020, paskelbė kategorijoje LMTA Baroko opera 2020-2022.

Kategorijos

Įrašų kalendorius

2020 m. rugsėjo mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
%d bloggers like this: